<<< CANLI TV >>><<< TÜM KANALLAR >>>

Biz Alternatif Değil Tek Çareyiz

biz-alternatif-degil-tek-careyiz

”Bizim amacımız adalet kardeşlik ve barış içerisinde yaşamaktır. Unutmayalım ki bu dünyada herkese yetecek kadar nimet vardır. Ama adil bir düzen olmadığı içindir ki, milyonlarca insan yurtlarından uzak mülteci durumunda yaşıyorlar. Yine milyonlarca insan aç suzuz, perişan bir vaziyette hayatlarını sürdürüyor.’ dedi.
30 Aralık 2013 Pazartesi 22:04

 

Milli Görüşcüler Almanya’da Mustafa Kamalak ile coştu..!

‘Biz Alternatif Değil Tek Çareyiz’

 

 


Saadet Partisi Almanya Temsilciliği coşkulu bir törenle açıldı. Köln’de düzenlenen ve yoğun bir katılımın gözlendiği açılış programına Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Genel Başkan Yardımcıları Temel Karamollaoğlu, İlyas Tongüç, Saadet Partisi GİK Üyesi Yakup Budak, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Hasan Damar ve Avusturya eski Müftüsü Ramazan Yıldız katıldı.

İSKENDER GÜNGÖR-KÖLN

Almanya ve Avrupa’nın birçok ülkesinden gurbetçilerin büyük ilgi gösterdiği şölen Saadet Partisi Almanya Temsilcisi A. Samet Temel’in açılış konuşmasıyla başladı. Temsilciliğin hayırlı hizmetler yapması için büyük gayret sarfedeceklerini söyleyen Temel, gönüllere hitap edeceklerini ve Saadet dünyasının kurulmasına en güzel katkıyı sağlayacaklarını kaydetti. Köln’de net mesajlar veren Mustafa Kamalak, ‘’Bizim amacımız adalet kardeşlik ve barış içerisinde yaşamaktır.Biz alternatif değil, tek çareyiz “ dedi.

Saadet Partisi Almanya Temsilciliği’inin açılış programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Unutmayalım ki bu dünyada herkese yetecek kadar nimet vardır. Ama adil bir düzen olmadığı içindir ki milyonlarca insan yurtlarından uzak mülteci durumunda yaşıyorlar. Yine milyonlarca insan aç susuz, perişan bir vaziyette hayatlarını sürdürüyor. 4,5 milyar insanın günlük kazancı 1 doların altındadır. İmkan olmadığından dolayı değil adil bir düzen olmadığındandır. Biz Milli Görüş olarak bütün insanlığın insanca yaşamasını arzu ediyoruz. Kur’an’dan ve sünnetten mahrum olan toplulukların adil bir düzen kurmaları mümkün değildir. Adaletin olmadığı yerde zulüm hakimdir. Zulmün olduğu yerde insanların saadet bulmaları mümkün değildir“ dedi.

‘’Kimse yargıya müdahale etmemelidir’’

Prof. Dr Mustafa Kamalak’ın Almanya‘nın Köln kentinde katıldığı salon toplantısında Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın tarihe damga vuran görüşleri yankılandı. Erbakanın görüntülü mesajları Avrupa‘nın farklı ülkelerinden gelen Milli Görüşçüleri göz yaşlarına boğdu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak konuşmasının devamında, “ Toplumsal olarak temizlenmenin en kestirme yolu yargı sürecinden geçmektir. Kimse yargıya müdahale etmemelidir. Saadet Partisi olarak , “Ne hak ye, ne hak yedir” ilkesini benimsiyoruz.  “Millet olarak edebiyatımıza girmiş, damarlarına sızmış bir deyiş vardır: “Yeme el malını er geç verirsin, iğneden ipliğe sorulur bir gün. Sırat köprüsü cehennem üstüne kurulur bir gün.“  Bizim belediyeciliğimiz sırasında en görünür yere asılan ‘Rüşvet almak da vermek de haramdır’ levhaları tozlu raflara kaldırıldı. 30 Mart yerel seçimlerinden sonra onlar inşallah o levhaları tozlu bodrum katlarından çıkartılıp tekrar en güzel yerlere asılıcak” diye konuştu.

Maneviyat Vurgusu

Görevini devreden Bakan Nihat Ergün’ün “Servet, şehvet, şöhret” uyarısını hatırlatarak hükümet için böyle bir tehlike görüp görmediğine ilişkin soruyu cevaplandıran Kamalak, “Milli Görüş olarak bizim temel ilkelerimizden birisi, bu tür sapıklıkları önleyebilmek için önce ahlak ve maneviyattır. Ahlak ve maneviyat olmadığı zaman servet bazen insanı uçuruma götürür. Nefis doymak bilmez. Nitekim nice zenginlerin eroin müptelası olduğunu, içkiye kumara yöneldiğini, sonunda helak olduğunu görüyoruz. O münasebetle doymayan nefisten Allah’a sağınmak lazım” şeklinde konuştu.

Tüm İnsanlık Adalete Muhtaç

Saadet Partisi Almanya Temsiciliğini 2013 yılının son günlerine rastlayan 27 Kasım‘da Köln‘de yapılan bu açılış programıyla startını vererek, Fransa ve Belçika temsilcilerinin de belgelerini verdiklerini hatırlatan Kamalak, “Saadet Partisi, Milli Görüş olarak hedefimiz insanlığın adalet, barış ve kardeşlik içinde yaşamasını sağlamaktır. Dünyada herkese yetecek kadar nimet vardır ama adil bir düzen yoktur. Tüm insanlığın insanca yaşaması için yollara düştük.Saadet Partisi’nin alternatif değil “çare” oluduğuna vurgu yapan Kamalak, “Biz alternatif değil, çareyiz. Tüm insanlık adalete muhtaçtır. Şu ilkeleri savunan tek parti Saadet Partisi’dir. Savaş değil barış. Çatışma değil hoşgörü. Çifte standart değil adalet. Üstünlük değil eşitlik. Sömürü değil, hakça paylaşım. Yönetemi bakımından da temiz toplum, temiz siysate ve temiz yönetim diyoruz” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk de yaptığı konuşmada insanlık tarihi boyunca yaşanan hak-batıl mücadelesini anlattı. Milli Görüş’ün  hakkı temsil eden bir siyasi hareket olduğunu belirten Asiltürk, herkese hakkının verileceği Yeni Bir Dünya’nın kurulması için çalıştıklarını ifade etti. 

 


Haber okunma sayısı: 2203Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ