<<< CANLI TV >>><<< TÜM KANALLAR >>>

Deutsche Bank'a baskın şoku

deutsche-banka-baskin-soku

Deutsche Bank'ın Frankfurt merkezinde arama yapıldı
12 Aralık 2012 Çarşamba 15:23

Vergi kaçakçılığı ve kara para aklama şüphesi ile Alman finans devi Deutsche Bank’ın Frankfurt merkezinde arama yapıldı.

Hessen Savcılığı’ndan yapılan açıklamada, bu sabah Federal Suç Dairesi, Vergi Dairesi ve Federal Polis’ten yaklaşık 500 memurun Deutsche Bank Frankfurt merkezinin yanı sıra Berlin ve Düsseldorf’ta ev ve iş yerlerini aradığı belirtildi.

Kara para aklama, mahkemeyi yanıltarak hüküm verilmesini engelleme ve vergi kaçırma suçlamasıyla 5 kişi hakkında tutuklama emri çıkartıldığı kaydedilen açıklamada, aynı suçlamalarla toplam 25 kişi hakkında da soruşturma yürütüldüğü bildirildi.

Açıklamada, soruşturmanın emisyon sertifikalarında vergi kaçakçılığı yapılmasıyla ilgili olduğu, 2010 yılında da Deutsche Bank’ta arama yapıldığı ifade edildi.

Deutsche Bank’tan yapılan açıklamada da 2010 yılından beri karbon emisyon sertifikalarında vergi kaçakçılığı yapıldığı şüphesiyle yürütülen soruşturma kapsamında Frankfurt Savcılığı tarafından Deutsche Bank’ın Frankfurt merkezinde aramalar yapıldığı, şirketin devlet daireleri ile kapsamlı işbirliğini sürdüreceği ifade edildi.
 Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/deutsche-bank-a-baskin-soku/ekonomi/ekonomidetay/12.12.2012/1640813/default.htmEtiketler: Berlin , Frankfurt , Deutsche Bank , vergi dairesi , 2010 , Ten

Haber okunma sayısı: 748Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ