<<< CANLI TV >>><<< TÜM KANALLAR >>>

Paketten İncil çıktı

paketten-incil-cikti

Misyonerler, Doğu ve Güneydoğudaki Müslüman Kürt vatandaşlarımızdan sonra şimdi de Kuzey Irakta yaşayan Kürtlere dadandı.
18 Şubat 2014 Salı 06:46

Misyonerler, Doğu ve Güneydoğu’daki Müslüman Kürt vatandaşlarımızdan sonra şimdi de Kuzey Irak’ta yaşayan Kürtlere dadandı. Geçtiğimiz günlerde Protestan Hristiyan Misyonerler Kuzey Irak bölgesindeki çocuklara içinde Kürtçe İncillerin de bulunduğu 65 bin hediye paketi gönderdi. Avrupa’da yayın yapan ve Kürtçe İncil dağıtan sitelerdeki artış da dikkatlerden kaçmıyor.

Hedefte Çocuk Ve Gençler Var

Bölgede misyonerlerin propaganda faaliyetleri özellikle çocuklar ve gençler üzerinde yoğunlaşıyor. Cuma ve Pazar günleri kiraladıkları dairelerde toplantı ve ayin yaptıkları kamuoyunca biliniyor.  Propagandalarında maddi desteği ve çeşitli hediyeleri ön planda tutan misyonerler, özellikle öğrencilere yönelik burs, para desteği, yurtdışına seyahat ve öğrenim sağlama gibi imkânların yanı sıra, “İsa Mesih Öğretisi”nin öncüleri olmaları halinde maaş şeklinde Avrupa Protestan Birliği tarafından para desteği vaat ediliyor.

Hakkâri’de Koreli Misyoneler

DAHA önce de MİT’in hazırladığı raporda dini inancı zayıf ancak zeki ve  gelecek vadeden çocukların Misyonerler tarafından hedef alındığı, özellikle de genç nüfusu kiliseye çekmek için ücretsiz İngilizce dersleri verdiğini Milli Gazete ortaya çıkarmıştı.  Milli Gazete, İngilizce kursuyla misyonerlik yapan kuruluşların olduğunu MİT raporuna dayandırarak gündeme getirmişti. Raporda misyonerlerin vatandaşlarla konuşurken gizlice çekilmiş fotoğrafları da bulunuyordu.

‘Hikâye’den Propaganda

Misyonerlerin faaliyetlerini Türkiye’deki ve Kuzey Irak’a Kürt vatandaşlar üzerinde yoğunlaştırdığı görülüyor. Kürtçe Hıristiyanlık propagandası yapılmasında kullanılan dokümanlardan tutun da, İncil’deki birçok hikâyenin Kürt Bölgesinde geçtiği yönünde ifadelere yer verildiği görülüyor. ‘Peymana Nû Încîl (Yeni Ahit İncil) , Kıtêba Pîroz (Kutsal Kitap) ve Mızgînıya Îsa Mesîh Lı Gora Yûhenna (Yuhannaya göre İsa Mesih’in Müjdesi) ’ isimlerle Kürtçeye çevrilen İnciller ve Hristiyan’lığın propagandalarını yapan bu kitaplar bedava dağıtılıyor.

Hıristiyan Misyonerler dur durak bilmiyor. Türkiye’nin birçok yerinde Misyonerlik faaliyetlerinde bulunan Hıristiyanlar, Doğu ve Güneydoğu’dan sonra Kuzey Irak’a dadandı. Hedefine Müslüman Kürtleri koyan Hıristiyan Misyonerler Kuzey Irak’a içinde Kürtçe İncillerin ve çeşitli Hristiyanlık propagandası yapılan kitapların bulunduğu 65 bin hediye paketi gönderdiği ortaya çıktı.

İncil’deki Birçok Hikâyen Kürdistan’da Geçiyor Propagandası

Misyonerlerin faaliyetlerini Türkiye’deki ve Kuzey Irak’a Kürt vatandaşlar üzerinde yoğunlaştırdığı görülüyor. Kürtçe Hıristiyanlık propagandası yapılmasında kullanılan dokümanlardan tutun da, İncil’deki birçok hikâyenin Kürt Bölgesinde geçtiği yönünde ifadelere yer verildiği görülüyor. ‘Peymana Nû Încîl (Yeni Ahit İncil) , Kıtêba Pîroz (Kutsal Kitap) ve Mızgînıya Îsa Mesîh Lı Gora Yûhenna (Yuhannaya göre İsa Mesih’in Müjdesi) ’ isimlerle Kürtçeye çevrilen İnciller ve Hıristiyan’lığın propagandalarını yapan bu kitaplar bedava dağıtılıyor.

Kürtçe İlahiler

www.hoffnung-leben.info adlı internet sitesinde yer alan bayrak ve renklerde tamamen propaganda amaçlı kullanılıyor. Sitede Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’nin bayrağı dikkat çekiyor. Sitede “Bu sayfada sizlere ücretsiz olarak, Kürtçe Kutsal Kitabı yazılı veya MP3 formatında işitme vefünf Bücher und zwei Traktate indirme imkanını sunuyoruz. Ayrıca Türkçe ve Kürtçe olarak Kutsal Kitap hakkında başka yayınlarımızı da hizmetinize sunuyoruz; bunlar, bir ilahi kitabı (Kürtçe), İncil kursu, takvim ve CD olarak birkaç ilahiden ibarettir. Kutsal Kitabı Kürt dilinde dinlemek için CD olarak isteyebilirsiniz!” ifadeleri yer alıyor.
 Mustafa KILIÇ - MG


Haber okunma sayısı: 2439 Haber Kaynağı: MG

Haberin etiketleri:

misyonerler, Kuzey Irak, İncil


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ