<<< CANLI TV >>><<< TÜM KANALLAR >>>

SAĞLIK

Hurmayla yapılan diyet hızlı kilo verdiriyor

hurmayla-yapilan-diyet-hizli-kilo-verdiriyor En çok Ramazan ayında oruç açarken tüketilen hurma, bağırsakları daha hızlı hareket ettirerek kilo verilmesini sağlıyor.

Sinovit nedir?

sinovit-nedir Sinovit olarak bilinen eklem zarı yangısı oldukça ağrılı bir rahatsızlıktır.

Tarçın ağız kokusuna iyi geliyor!

tarcin-agiz-kokusuna-iyi-geliyor Tarçının ağız kokusuna karşı ne kadar etkili olduğunu biliyor musunuz?

Katarakt hastaları dikkat!

katarakt-hastalari-dikkat Türkiye’de ‘yaşlı hastalığı’ olarak bilinen katarakt aslında yeni doğan bebekler de dahil her yaşta görülebiliyor.

Hamilelik kadınlarda erken ölümü azaltıyor

hamilelik-kadinlarda-erken-olumu-azaltiyor Danimarkalı araştırmacılara göre bebek sahibi olamayan kadınların ölüm riski doğum yapmış annelere göre 4 kat daha fazla.

Çocuklarda kalp hastalığı

cocuklarda-kalp-hastaligi Kalp rahatsızlığı olan bebekler, biberonu ya da annesini iyi ememez. Emerken terler, sık sık nefes alma ihtiyacı duyar ve ağlarken morarabilir. Tekrarlayan akciğer enfeksiyonu da kalp hastalığının

Ayakta çalışmak zayıflatıyor

ayakta-calismak-zayiflatiyor BBC’nin haberine göre Ernest Hemingway’in ayakta yazma tekniğini çalışırken kullanmak zayıflatıyor.

'Günde 10 litre kola öldürdü'

gunde-10-litre-kola-oldurdu Yeni Zelanda'da 3 yıl önce hayatını kaybeden 30 yaşındaki kadının, günde 10 litre kola içtiğinin belirlenmesi, kola ve benzeri gazlı içeceklerle ilgili tartışma başlattı.

Az şekerli irmik helvası nasıl yapılır?

az-sekerli-irmik-helvasi-nasil-yapilir Tadına bayıldığımız irmik helvasına lezzetini veren şekerdir. Peki, diyettekiler veya şeker hastaları için irmik helvası nasıl yapılır?

İster evde, ister uzman ellerde...

ister-evde-ister-uzman-ellerde Günlük hayatın yoğun temposu cildimizi eskiten etkenlerden biridir.

Çocuğun obez olup olmayacağı öngörülebilir

cocugun-obez-olup-olmayacagi-ongorulebilir Doğumdan sonra yapılacak basit bir hesaplamayla, çocuğun obez olup olmayacağı öngörülebilir.

Şimşekler baş ağrısını tetikliyor

simsekler-bas-agrisini-tetikliyor Yeni yapılan bir araştırmaya göre şimşekler ve gök gürültüleri baş ağrısını tetikleyen faktörler arasında yer alıyor.

Her kiloda sağlıklı olmak mümkün!

her-kiloda-saglikli-olmak-mumkun Kilo vermek için çeşitli diyetler yapılıyor, çok ağır egzersiz programları uygulanıyor.

Baharatların tadı nasıl korunur?

baharatlarin-tadi-nasil-korunur Baharatlar genellikle bozulmaz. Ancak lezzetinde, etkisinde ve dokusunda değişiklik meydana gelir.

Siyah havuç ve faydaları

siyah-havuc-ve-faydalari Havuç sadece turuncu renkli bir sebze değildir. Siyah da dahil olmak üzere pek çok rengi vardır. İşte son zamanlarda popülerlik kazanan siyah havuç ve faydaları…

Gözünüzü çocuklarınızdan ayırmayın, onları ‘ekran’a kaptırmayın!

gozunuzu-cocuklarinizdan-ayirmayin-onlari-ekrana-kaptirmayin Gelişen teknoloji nedeniyle çocuklar doğar doğmaz ‘ekran’ ile tanışır duruma gelirken amacına uygun olarak kullanılmayan teknolojinin çocuklar üzerinde çok ciddi olumsuz etkilere yol açabildiği

Sigara yaşamınızdan çalıyor

sigara-yasaminizdan-caliyor Dünyada ölümle sonuçlanan hastalıkların nedenleri arasında sigara ilk sırada yer alıyor.

Kırık notların sebebi hipermetrop olabilir

kirik-notlarin-sebebi-hipermetrop-olabilir Çocuğunuzun kötü notlarının sorumlusunun gözlerindeki bozukluk olabileceği hiç aklınıza geldi mi?

Soba ve kombi zehirlenmelerine karşı önleminizi alın

soba-ve-kombi-zehirlenmelerine-karsi-onleminizi-alin Soba veya kombi zehirlenmelerinin; hafif baş ağrısından, komaya ve felce kadar giden ciddi sonuçları var...

Ağız kokusuna karşı beyaz mucize!

agiz-kokusuna-karsi-beyaz-mucize Ağız kokusundan daha can sıkıcı ne olabilir? İşte bu soruna iyi gelen lezzetli bir öneri!