<<< CANLI TV >>><<< TÜM KANALLAR >>>

Facebook, Google Glass'a Geldi

facebook-google-glassa-geldi

Sosyal medya devi Facebook’un paylaştığı resim teknoloji dünyasında büyük ses getirdi! Facebook, Google Glass için geliyor!
09 Mayıs 2013 Perşembe 14:58

Google’ın devrim niteliği taşıyan yeni projesi “Google Glass” için özel uygulamalar yazılmaya devam ediyor. Gerçeğe yaklaştırılmış akıllı gözlükte kullanılacak ilk özel uygulamanın Twitter olacağını sizlere geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk.  Twitter’ın ardından Youtube, Instagram, Winky gibi uygulamalarının yanı sıra Glass’a özel Glassgram fotoğraf uygulaması da paket haline getirilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un Development sayfasında rastlanılan resim ise kullanıcıları farklı bir heyecana sürükledi. Facebook tarafından “Glass to Facebook” adını taşıyan bir resim paylaşılmasının üzerine Facebook’dan resmi doğrulama geldi.

Yine Tweet üzerinde bir fotoğraf ile anlaşılan Google Glass’a özel Twitter uygulaması yine bir resim sayesinde Facebook kullanıcılarını da heyecanlandırdı. Google Glass’ın ilk kullanıcıları olan 1500 kişiden birinin Facebook uygulamasını açarak çektiği resmin sosyal medyada paylaşması üzerine, hizmetin kullanıma açıldığı müjdelenmiş oldu.

Facebook kullanıcılarını heyecanlandırın bu gelişmenin ardından Google Glass için geliştirme aşamasında olan Facebook için yetkililerden “Uygulama henüz test aşamasındadır. Gizlilik ve güvenlik sorumluklarını şuan için kabul etmiyoruz.” diye bir uyarı geldi. “Google Glass için Facebook” güvenlik açıklarını kapatmak adına 1 ay gibi bir süreye ihtiyaç duyarken sizler Goole Glass için geliştirilen Facebook’u indirmek ve daha fazla fotoğraf için tıklayın.Kaynak: http://teknoloji.milliyet.com.tr/facebook-google-galass-a-geldi/yeniurunler/detay/1705952/default.htmEtiketler: medya , Facebook , Youtube , Google , teknoloji , Fotoğraf , resim , Instagram

Haber okunma sayısı: 2133Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ