<<< CANLI TV >>><<< TÜM KANALLAR >>>

Milli Görüş ve Teknoloji

Ekrem Şama

Ekrem Şama

E-Posta :

 Erbakan Hocamızın siyasi bir lider, manevi yönüyle örnek bir şahsiyet, kültür itibariyle az kişiye nasip olabilecek bir derinlik ve aynı zamanda mesleği de olan teknolojik bir bilim adamı ve mucit olduğunu bilmeyen var mı

Siyasi ve manevi sahada olduğu gibi, sanayi ve teknoloji sahasında da sadece Türkiye’ye değil, dünyaya yön vermiş bir kabiliyet olduğunu herkes kabul eder. 1950’li yıllarda Türkiye’de motor üretimini ve otomobil yapımını gerçekleştirmiş, Türkiye halen bu teknolojiyi bile aşamamıştır. Tank teknolojisi konusundaki buluşları halen dünyada kullanılmaktadır.

Elektronik sahadaki düşünce ve tasarımları ise çağı değiştirecek mahiyettedir. Ömrünün sonlarında yaptığı İran seyahatinde bir nebze de olsa bunlardan bazıları açıklamıştı.

Türkiye’nin ve İslam dünyasının sanayileşmesi konusundaki projeleri, bu gün bile masaya yatırılıp siyaset ve bilim adamları tarafından incelenip anlaşılabilmiş değildir.

Bu konuda ayrıntı vermek için bu köşeler kifayet etmez.

Kapatılan dört partisi ve yaşayan Saadet Partisi teknolojiyi en iyi takip edip kullanan partiler olarak ünlenmişlerdir.

İftiharla söyleyebilirim ki, bugün bile Milli Görüş camiası teknolojiye ilgi, bilimsel ve teknolojik buluşlar ve kullanım konusunda da diğerlerinden  fersah fersah öndedir.

Bir iki misal vermek istiyorum.

Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Makina Mühendisi Muhterem Selman Esmerer’in, İstanbul halkına vaadettikleri arasında öyle teknoloji harikası bir alet var ki, evlerin kendi elektriklerini, küçük bir kurulum masrafı hariç, çok cüzi bedellerle kendilerinin üreteceği, ağır elektrik faturalarını çöpe atacak bir devrim sayılabilir.

“Manyetik esaslarla çalışacak jeneratörler”

Çevreyi kirletmeden, gürültü kirliliğine yol açmadan…

Başka hiç bir partinin, bırakın programında bulunmayı, ilgi bile duymadıkları bir buluştur. Sadece bu bile halkımıza engellenmeden eşya depolama anlatılacak olsa, pratik hayatla ilgili çok büyük problemleri kökünden halledebileceği gibi, Milli Görüş’ü iktidara taşıyabilecek bir teknolojik buluştur.

Bizce tanıtımını çok iyi yapmak, medyanın Milli Görüş’e uygulamakta olduğu yayın ambargosuna kurban etmemek gereken çok önemli bir buluştur.

Diğer taraftan, geçtiğimiz yıllarda oluk gibi döviz harcayarak Türkiye’nin İsrail’den satın aldığı, türlü siyasi oyunların oynanarak paraların çarçur edildiği, insansız hava aracı Heron’lar.

Arkasından ABD’den bin bir rica ile satın alınan insansız hava araçları Predatör’ler...

Hatırlanacağı gibi bu araçlar elde ettikleri bilgileri önce “sahip”lerine gönderiyor, sonra bizim askeri yetkililere yansıtıyordu. Bu konuda yaşanılan kâbusları hâlâ unutabilmiş değiliz.

Geçtiğimiz yıllarda Milli Görüş camiası içinden bir grup mühendisin buluşu ve seri imalatına başladığı insansız hava araçları, Heron ve Predatörlerden daha teknik ve yazılım ve donanım itibariyle daha işlevsel olduğunu ve halen üretimin devam ettiğini biliyor muyduk?

İşte bir buluş da Burdur Bucak’ta yapıldı.

Asrın buluşu sayılabilecek bu alet gene Milli Görüş camiasından bir mühendise nasip oldu.

Elektrik Mühendisi kardeşimiz Muhterem Mustafa Bilgin, yaptığı buluşu uygulama sahasına çoktan sokmuş. Bize gösterdi ve bizzat çalıştırarak bilgi verdi.

Atmosferde soluduğumuz havayı birkaç derece ısıtarak veya soğutarak açığa çıkardığı ısı ile binaları ısıtmak veya soğutmak.

Doğalgaz, kömür, akaryakıt gibi pahalı yakıtları ve onların yakıcı faturalarını bir çırpıda çöpe atarak, çok daha cüzi bir bedelle binaları soğutmak veya ısıtmak artık mümkün. Üstelik havanın fiziki yapısını bozmadığınız için, hava ve çevreye bir atık maddenin bırakılması söz konusu olmadığından, havaya ve çevreye kirlilik konusunda hiçbir menfi etkisi bulunmamaktadır. Tüketilen herhangi bir madde de bulunmadığından dolayı bitmez tükenmez bir kaynak. Mustafa Bilgin Beyefendi sessiz sakin çalışan bu sistemi bir de mobil telefona bağlamış, gittiği her yerden bir tuşla kontrol edebiliyor.

Bu sistemle ısıtılan bir binada bir gece misafir olmak bize de nasip oldu.

Teknolojinin yerinde ve etkin kullanımı Milli Görüşçülerin daima ilgi alanında olduğunu ve bu konuda diğerlerine hep fark attıklarını herkes bilir. Diğer taraftan yeni teknolojik buluşlar konusunda da en büyük ve lüzumlu çalışmaları gene Milli Görüş camiasının mensupları yapmaktadır. Bu yazımızda bahsettiğimiz buluşlar sadece birkaç tane örnektir.

Mevcut genel ve yerel yönetim sistemleri ve yöneticilerinin ise bu tür buluşları ülkeye kazandıranları destekleme diye bir dertlerinin olmadığını görüyoruz. Çünkü ülkenin imkanları dışarıya oluk gibi akıtılarak dünyada artık demode olmuş teknolojik ürünleri Türkiye’ye getirme ve göz boyama yarışındalar. Arge’ye ve yerli üretime önem verilmediği maalesef bir gerçektir. Yaptıklarını özetleyecek olursak, ülke kaynaklarını dışarıya akıtabilmek için “boru döşemek” ile meşguller.

Sadece Selman Esmerer ve Mustafa Bilgin Beyefendilerin projeleri ve bunların birbirleri ile kombinasyonu neticesinde geliştirilecek teknolojik sistemler bile, insan hayatında ve ülke ekonomisinde devrim mahiyetinde iyileştirmeler yapabilir.

Milli Görüş zihniyetinin yönetimlere gelmesi, ülkemiz ve İslam dünyası için teknik gelişme açısından da bir zarurettir.

 BORU DÖŞÜYORLAR

Gözümüzün içine bakarak

Altımıza döşeniyor boru!

Akıtmak için dışarılara;

Ülkemizin geleceği bor’u…

 

Derin uykudasın ey milletim!

Kalkman için çalınınca boru,

Görürsün ki, eşeğin çalınmış;

Ve götürmüşler Niğde’yi, Bor’u…

İzlenme: 7 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ